Ewa Charkiewicz

Pragnę Was poinformować, że w październiku 2016 roku nasza szkoła - Powiatowe Centrum Edukacyjne - została oficjalnym partnerem międzynarodowego projektu współfinansowanego z funduszy unijnych w ramach Programu ERASMUS +. Krajami uczestniczącymi w tym projekcie są: 

Turcja (koordynator projektu), Rumunia (partner), Macedonia (partner) i Polska (partner). Tytuł projektu to: “OUR WORK TO EXTRACT ORES”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza: „Nasza praca, by wydobywać cenne surowce”.

 

     

 

Innymi słowy projekt dotyczy wczesnego odkrywania różnorodnych zdolności u naszej młodzieży i takiego kierowania ich pracą w szkole i poza nią, aby nie zatracić tych cennych umiejętności, tylko je rozwijać. Nie dotyczy to tylko uczniów, osiągających wysokie wyniki w nauce, ale również - a może przede wszystkim - wszystkich tych naszych „cennych skarbów”, które pięknie malują, śpiewają, uprawiają różne sporty, mają ciekawą osobowość, działają na rzecz innych w wolontariacie, a także tych, którzy … dopiero szukają swoich mocnych „cennych” stron.

Projekt trwać będzie do 2018 roku, a więc 2 lata. Przez ten czas będziemy gościć u siebie dziesiątki gości z krajów partnerski i sami również będziemy odwiedzać te kraje. Zachęcam wszystkich, uczniów i nauczycieli, lokalne władze i instytucje do zaangażowania się
w międzynarodową akcję na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk, gdyż parafrazując klasyka … każda ekscytująca wyprawa na szczyt, zaczyna się gdzieś tam, w dolinie, od pierwszego małego kroku!!!
 

Design by: www.diablodesign.eu