Lucyna Tęcza

Po wartkim rozpoczęciu kolejnego roku szkolnego czas na przypomnienie o kolejnych miesiącach z konkursami czytelniczymi w szkolnej bibliotece. Weź udział czytelniku młody, póki czas i życia swobody…Jak zwykle czekają na każdego zwycięzę miłe upominki, książki, życzenia i wyróżnienia.

Lucyna Tęcza

17 września 1939 roku, łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując tym samym ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow.

Lucyna Tęcza
  • 01.09.1939 NAPAŚĆ hitlerowskich Niemiec na wolną Polskę z zachodu
  • 17.09.1939 NAPAŚĆ stalinowskiego ZSRR na wolną Polskę ze wschodu, czyli jak potwierdzają fakty- IV ROZBIÓR RZECZYPOSPOLITEJ
  • 27.09.1939 ROZPOCZĘTO tworzenie Polskiego Państwa Podziemnego

We wrześniu Anno Domini 2017 biblioteka szkolna zaprasza wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z różnymi dokumentami. Przyjdź i rozważ co już wiesz, a co jeszcze jest warte uwagi…

Lucyna Tęcza i Olga Zielant

30 kwietnia 2017r. klasa IV TBE wyruszyła na wycieczkę geograficzno-przyrodniczą z nauczycielami: Lucyną Tęczą i Olgą Zielant.

Zgodnie z założeniami takiej wycieczki młodzież poznawała niezwykłą urodę  polskiej ziemi, jak i polskiej przyrody. Dlatego na trasie wycieczki znalazła się śluza Guzianka łącząca dwa jeziora: Bełdany i Guziankę, gdzie różnica między jeziorami wynosi około 2 metrów.

Lucyna Tęcza

W dniach 14-15.02.2017r. w PCE w Kętrzynie miały miejsce konkursowe zmagania z wiedzy o miłości w różnych pasmach nadawania i odbierania. I tak nauczyciele religii wraz z n-lem bibliotekarzem zorganizowali wszystkim uczniom w klasach objętych zakresem nauczania przedmiotu i chętnym do rozgrywek bibliotecznych w zakresie minimum wiedzy o miłości – maximum radości ze zwycięstwa konkursowej rozgrywki.

Lucyna Tęcza

W czwartek 10 listopada br. w PCE odbyła się akademia  upamiętniająca 98. rocznicę odzyskania niepodległości. Był to dobry czas  refleksji o naszej polskiej kondycji miłości do Ojczyzny.

Aby ten czas nie odszedł zbyt szybko, w szkolnej bibliotece można  jeszcze posłuchać pieśni niepodległości, przeczytać jednodniówkę okolicznościową  „Jesteśmy” wydaną przez Muzeum Historii Polski w Warszawie z soboty 11 listopada1918r., obejrzeć wystawkę o bohaterach tego czasu tak znanych powszechnie, jak i po prostu nieznanych  patriotów.

Lucyna Tęcza

Już minęły pierwsze emocje związane z rozpoczęciem roku szkolnego, już miały miejsce pierwsze  radosne i nie tylko uniesienia związane z najróżniejszymi działaniami  wychowawczymi, edukacyjnymi , bibliotecznymi w tej szkole.

Co  zatem wydarzyło się w szkolnej bibliotece?..Otóż 30 września 2016r. z okazji Dnia Chłopaka  dla pierwszych  „siedmiu wspaniałych” chłopaków 7 niespodzianek, oczywiście ze słowem drukowanym także i czymś miłym dla duszy.

Design by: www.diablodesign.eu