Lucyna Tęcza i Olga Zielant

30 kwietnia 2017r. klasa IV TBE wyruszyła na wycieczkę geograficzno-przyrodniczą z nauczycielami: Lucyną Tęczą i Olgą Zielant.

Zgodnie z założeniami takiej wycieczki młodzież poznawała niezwykłą urodę  polskiej ziemi, jak i polskiej przyrody. Dlatego na trasie wycieczki znalazła się śluza Guzianka łącząca dwa jeziora: Bełdany i Guziankę, gdzie różnica między jeziorami wynosi około 2 metrów.

Lucyna Tęcza

W dniach 14-15.02.2017r. w PCE w Kętrzynie miały miejsce konkursowe zmagania z wiedzy o miłości w różnych pasmach nadawania i odbierania. I tak nauczyciele religii wraz z n-lem bibliotekarzem zorganizowali wszystkim uczniom w klasach objętych zakresem nauczania przedmiotu i chętnym do rozgrywek bibliotecznych w zakresie minimum wiedzy o miłości – maximum radości ze zwycięstwa konkursowej rozgrywki.

Lucyna Tęcza

W czwartek 10 listopada br. w PCE odbyła się akademia  upamiętniająca 98. rocznicę odzyskania niepodległości. Był to dobry czas  refleksji o naszej polskiej kondycji miłości do Ojczyzny.

Aby ten czas nie odszedł zbyt szybko, w szkolnej bibliotece można  jeszcze posłuchać pieśni niepodległości, przeczytać jednodniówkę okolicznościową  „Jesteśmy” wydaną przez Muzeum Historii Polski w Warszawie z soboty 11 listopada1918r., obejrzeć wystawkę o bohaterach tego czasu tak znanych powszechnie, jak i po prostu nieznanych  patriotów.

Lucyna Tęcza

Już minęły pierwsze emocje związane z rozpoczęciem roku szkolnego, już miały miejsce pierwsze  radosne i nie tylko uniesienia związane z najróżniejszymi działaniami  wychowawczymi, edukacyjnymi , bibliotecznymi w tej szkole.

Co  zatem wydarzyło się w szkolnej bibliotece?..Otóż 30 września 2016r. z okazji Dnia Chłopaka  dla pierwszych  „siedmiu wspaniałych” chłopaków 7 niespodzianek, oczywiście ze słowem drukowanym także i czymś miłym dla duszy.

Design by: www.diablodesign.eu