Magda Hubacz

 

Powiatowe Centrum Edukacyjne w Kętrzynie, podobnie jak w ubiegłym roku, otwarło swoje podwoje  przed gimnazjalistami, którzy już wkrótce staną przed wyborem dalszej drogi kształcenia. 25 kwietnia 2017 r. zorganizowano Dzień Otwarty. Na odwiedzających szkołę gości czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Nauczyciele i uczniowie przygotowali ciekawy i urozmaicony program.

Gimnazjaliści okolicznych szkół mieli niepowtarzalną okazję poznać tajniki przyszłego zawodu, obejrzeć narzędzia i sprzęt wykorzystywany w danym fachu, mogli również porozmawiać ze starszymi kolegami i nauczycielami na temat danego kierunku kształcenia    i perspektyw zawodowych. Kadra chętnie odpowiadała na pytania uczniów podczas oprowadzania  przybyłych gości po pracowniach i obiektach szkolnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również stoiska firm współpracujących ze szkołą (m. in. MTI Furninova, Auto Land, Parker, ASPEN, Tech Pal, Prescot).   

Przybyłych gimnazjalistów wraz z opiekunami przywitał dyrektor szkoły Pan Marek Moszyk,  który zaprosił  wszystkich do wzięcia udziału w przygotowanych specjalnie na tę okazję prezentacjach. Po oficjalnym otwarciu uroczystości uczennice PCE w rytmie „Słowianek” odtańczyły zumbę pod kierunkiem Pani Elżbiety Kozłowskiej. Następnie miał miejsce pokaz Freestyle Basketball w wykonaniu Jakuba Koniecznego. Po tanecznym show przyszedł czas na sport. Uczniów  Kamila Karpicza i Szymona Dudanowicza  mogliśmy zobaczyć w trakcie pokazu sztuk walki. Adam Dziuba i Patryk Guf,  pod okiem trenera Patryka Moczulewskiego z LKS „Niedźwiedź” w Kętrzynie,  zaprezentowali mini  trening bokserski.

Tego dnia nie zabrakło też innych atrakcji. Na gości czekał poczęstunek, wata cukrowa, pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu straży pożarnej, ciekawe konkursy z nagrodami i tradycyjnie fotobudka.

Powiatowe Centrum Edukacyjne w Kętrzynie troszczy się o to, by pasje i hobby swoich uczniów rozwijać i łączyć z edukacją szkolną, dlatego uczestniczy w międzynarodowym projekcie Erasmus + mającym na celu wspieranie uczniów zdolnych i utalentowanych.

Nie jest tajemnicą żadną, że globalny i lokalny rynek pracy czeka na „zawodowców”. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom szkoła oferuje naukę w zawodach: Technik Budownictwa, Technik Pojazdów Samochodowych, Technik Logistyk, Technik Handlowiec, Technik Organizacji Reklamy, Mechanik Pojazdów Samochodowych, Kucharz (pod patronatem firmy ASPEN), Elektromonter (pod patronatem firmy PHILIPS oraz w wielozawodowej klasie szkoły branżowej I stopnia.

Gimnazjaliści myślący poważnie o swojej przyszłości z pewnością wybiorą zawód z perspektywami.

Do zobaczenia we wrześniu.

Design by: www.diablodesign.eu