Anna Kosmowska

            W dniach 27-28 marca gościliśmy w naszej szkole i mieście gości z zagranicy, którzy nas odwiedzili w ramach projektu Erasmus + pod hasłem „Our work to extract ores”. Gości mieliśmy 25 osób – po pięć osób z Rumunii i Macedonii oraz 15 osób z Turcji. Przywitaliśmy cudzoziemców częścią oficjalną, na którą zaprosiliśmy również przedstawicieli Starostwa Powiatowego – pana starostę Ryszarda Niedziółkę i panią Naczelnik Wydziału Oświaty – Danutę Tomczak.

Odwiedzili nas również rodzice oraz lokalne media. Zaprezentowaliśmy naszym gościom piosenki, które wykonali Judyta Żygota, Ola Zamaro i Paweł Kryk, a także tańce. Uczennice do energetycznej zumby przygotowała pani Elżbieta Kozłowska. Najbardziej naszym gościom przypadł do gustu freest’owy występ z piłkami Jakuba Koniecznego.

W kolejnym dniu goście próbowali naszych narodowych potraw. Smakowali także przygotowane przez nasze nauczycielki pyszne ciasta. Po części merytorycznej zostało nam również trochę wolnego czasu na pokazanie naszego miasta oraz wysłuchanie koncertu w św. Lipce.

Zawiązały się ciekawe znajomości i mamy wielką nadzieję, że realizacja projektu przyniesie wymierne efekty dla szkoły, ale przede wszystkim naszym uczniom.

 

 

 

         

Design by: www.diablodesign.eu