Ks. Piotr Wasilewski

Jeeest! Taaak! Faaaul! – czy autorami takich okrzyków mogą być ministranci?

W kościele nie…

Natomiast wydarzeniem, które wywołało te i inne okrzyki, była II Parafiada Kętrzyńska o Puchar Starosty. Wzięły w niej udział reprezentacje Liturgicznej Służby Ołtarza: dwie drużyny z św. Antoniego z Braniewa i po jednej: ze św. Andrzeja Boboli z Lidzbarka Warmińskiego, św. Jerzego z Kętrzyna oraz św. Katarzyny - również z Kętrzyna. Szósty zespół utworzyli ministranci z parafii św. Jacka z Kętrzyna, która ten turniej organizowała.

Zanim rozpoczęły się zmagania piłkarskie, odprawiona została msza św., podczas której wspomniano wszystkich dobroczyńców, sponsorów oraz uczestników II Parafiady Kętrzyńskiej. Po niej miało miejsce uroczyste otwarcie turnieju w obecności Marka Moszyka - dyrektora Powiatowego Centrum Edukacyjnego –  połączone z pobłogosławieniem świeżo wyremontowanej sali gimnastycznej współorganizatora – Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

Sędziowie Andrzej Klimowicz i Sławomir Bućko mieli sporo pracy podczas zaciętych zmagań w dwóch grupach i później w fazie play-off. Ostatecznie zwyciężyła drużyna ze św. Andrzeja Boboli z Lidzbarka Warmińskiego, która obroniła tytuł zdobyty w zeszłym roku. Srebrne medale otrzymali ministranci ze św. Antoniego z Braniewa, a brązowe – ze św. Jacka z Kętrzyna. Nagrody wręczył pan starosta Ryszard Niedziółka, który już drugi raz objął patronat nad Parafiadą.

Po zakończeniu rozgrywek uczestnicy turnieju posilili się obiadem dzięki dobroci stołówki Aspen Res, państwa Bożeny i Wiesława Usewicz, państwa Pietras (City Club), pana Jana Nowaka (Piekarnia Mistrza Jana) oraz hurtowni Mona-Kontra Sp. z o.o. Ponadto należą się szczególne podziękowania dla dyrektora PCSTiR, pana Krzysztofa Krupienika, który walnie przyczynił się do sukcesu II Parafiady Kętrzyńskiej. Grzegorz Bartoszko z Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Kętrzynie, rodzice ministrantów: państwo Dobrzyńscy, Lubelscy, Sieniakowscy, Suszczyńscy – także i oni pomogli w organizacji turnieju.

Ministranci są już w domach, puchary w parafiach, a w głowach modlitwa: Panie Boże, proszę: za rok też gramy. Amen.

Ks. Piotr Wasilewski

Organizator II Parafiady Kętrzyńskiej

Design by: www.diablodesign.eu