Super User

W dniach 14-15.02.2017r. w PCE w Kętrzynie miały miejsce konkursowe zmagania z wiedzy o miłości w różnych pasmach nadawania i odbierania. I tak nauczyciele religii wraz z n-lem bibliotekarzem zorganizowali wszystkim uczniom w klasach objętych zakresem nauczania przedmiotu i chętnym do rozgrywek bibliotecznych w zakresie minimum wiedzy o miłości – maximum radości ze zwycięstwa konkursowej rozgrywki.

Ireneusz Cioch

8 marca uczniowie I i II klasy Technikum Logistycznego Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Kętrzynie odbyli wizytę edukacyjną w siedzibie „Gazety Olsztyńskiej”.

W pierwszej części spotkania młodzież zapoznała się z etapami wydawania gazety w formie papierowej i elektronicznej. Wiedzę w tym zakresie przybliżył nam sam Redaktor Naczelny Redakcji Internetowej Michał Orliński oraz Kierownik Biura Reklamy Sylwia Fibikowska wraz z redaktorem Wojciechem Kosiewiczem. 

Ireneusz Cioc

Konkurs ZUS - PCE w gronie dwudziestu najlepszych szkół w województwie

14 marca reprezentowaliśmy szkołę na wojewódzkim etapie Konkursu Wiedzy o ubezpieczeniach społecznych w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie - brawo Jadzia, Sylwia, Roksana!!!!!! 

Magdalena Hubacz

1 marca 2017 r. rozpoczął się Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym " Wybieram Wybory", którego organizatorem są Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze.  W eliminacjach szkolnych  brało udział 4696 uczniów z 567 szkół z całego kraju.  Zakres przedmiotowy konkursu obejmuje zagadnienia z zakresu prawa wyborczego, określone w ustawie z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. poz. 112, z późn. zm.). Olimpiada składa się z trzech szczebli: szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego. Jak się dowiedzieliśmy, nasza szkoła, jako jedyna z Kętrzyna, zgłosiła swój udział, a z województwa warmińsko-mazurskiego zadeklarowało się 17 placówek.

Anna Kosmowska

            Kolejny raz w naszej szkole uczciliśmy święto Żołnierzy Wyklętych. Tym razem zrobiliśmy to w formie wykładu, który zaprezentował przyjaciel naszej szkoły – pan Eugeniusz Michaluk. Nasz gość należy do Światowego Związku Armii Krajowej oraz jest znakomitym znawcą tematyki II wojny światowej. Pan Eugeniusz wykład poprowadził tym razem dla słuchaczy liceum dla dorosłych dla kl. II i III. Mówił o przyczynach ustanowienia dnia Żołnierzy Wyklętych właśnie 1 marca.

Julita Serwin

Tłusty czwartek- to już ostatni czwartek przed Wielkim Postem. W tym roku w naszej szkole odbył się konkurs na najszybsze zjedzenie pączka. Trudność zadania polegała na tym, że uczestnicy musieli poradzić sobie bez użycia rąk. Po przedstawieniu zasad odbyło się losowanie miejsc. Po niecałych 30 sekundach poznaliśmy zwyciężczynię - Olgę Zalewską z klasy IV TBE, która jako pierwsza odniosła talerzyk na stół jury i tym samym otrzymała tytuł "pączusia PCE".

Anna Kosmowska

Poetycki konkurs Walentynowy, odbywający się  w naszej szkole corocznie, pod hasłem „Moja miłość największa” – rozstrzygnięty. Główną nagrodą w tym konkursie są dwa bilety do kina na dowolnie wybrany film. Tegorocznymi zwycięzcami są Jadzia Krogul z II TL i Paweł Kryk z IV TB.

Co inspiruje naszych poetów? Oto wypowiedź Pawła: „Wiersze piszę sporadycznie, natomiast chętnie tworzę muzykę. Do każdej mam swój własny, zazwyczaj rymowany tekst. Trzymam się podstawowej zasady, że bez poczucia humoru w tekstach, nie przykuję uwagi publiczności. Tej samej zasady się twardo trzymałem, pisząc wiersz pt. "Miłość bez tajemnic".”

Zasada się sprawdziła – pierwsze miejsce w konkursie! Czekamy na wrażenia Jadzi i Pawła z seansu, na który się wybiorą ze swoimi „Walentynkami”.

 

Design by: www.diablodesign.eu